Lifestyle

Wieczór panieński w stylu slow – pomysły na prezent.

Pozwolicie, że wrócę dziś myślami do pewnego upalnego weekendu z początku lipca? To właśnie wtedy mogłyśmy celebrować wieczór panieński mojej Siostry. Muszę przyznać, że jako organizatorka takiej imprezy byłam po prostu przerażona! Nigdy nie bawiłam się na wieczorze panieńskim, widziałam je tylko w filmach… I nie podobały mi się ani trochę! Serpentyny, dziwne szarfy, błysk i blask, tona bodźców! Zaczęłam więc przeglądać Pinteresta w poszukiwaniu inspiracji, gier czy zabaw, które pomogłyby nam w rozkręceniu zabawy. Wśród pomysłów na wyzwania i krępujące pytania odnalazłam perełkę! Coś tak oryginalnego i nieznanego mi do tej pory, że postanowiłyśmy zaryzykować! A nasza Panna Młoda otrzymała „Ślubny Kalendarz Adwentowy”.

Wieczór panieński: Ślubny Kalendarz Adwentowy w wersji slow i less waste.

Co to takiego? To taki zbiór upominków, który Panna Młoda, tak jak świąteczny kalendarz adwentowy, może otwierać dzień po dniu… aż do ślubu (jeśli wytrzyma takie napięcie 😉 ). Pewnie teraz powątpiewasz w całe przedsięwzięcie – umówmy się, góra prezentów nie kojarzy się z ograniczaniem konsumpcji ani zero waste. Ale jeśli zapewnię Cię, że postawiłyśmy na naturalność, przydatność i pochodzenie podarunków? Może dasz mi szansę :).

Opakowanie prezentu powinno być funkcjonalne.

W wieczorze panieńskim wzięło udział ponad 10 osób, więc miałyśmy wystarczające fundusze, by wsadzić mniejsze prezenty w coś naprawdę ekstra! Postawiłyśmy na kosz piknikowy z wyposażeniem z Homli (i to jest jedyna składowa niepochodząca z polskiej firmy). Niestety, kosz był tak piękny, że wyprzedał się w mig 😉 . Jak go zastąpić? Zawsze możesz kupić wiklinowy koszyk prezentowy, który był naszym planem B – akurat był w domu i krążył pomiędzy członkami rodziny. Ładne, tekturowe pudełko lub tablica korkowa (do późniejszego wykorzystania!) też dadzą radę.

Ślubny Kalendarz Adwentowy – kwiatki obsługiwały już drugą imprezę :).

Postaw na kreatywność i DIY.

Jeśli lubisz przygotowywać upominki dla przyjaciół samodzielnie, to jest Twój moment! Wieczór panieński bardzo kojarzy mi się sentymentalnym pożegnaniem Panny Młodej, więc warto sprawić jej coś z jednej strony praktycznego, a z drugiej wzruszającego. Takim elementem może być np. książka kucharska zawierająca najlepsze i najsmaczniejsze przepisy, którymi rodzina chce podzielić się z przyszłą Panią Domu. Tutaj bardzo pomocny będzie dobry program graficzny – ja korzystałam z Canvy, która jest dla mnie przejrzysta i prosta w obsłudze. Tworząc przepiśnik miałam w głowie widok Siostry zaglądającej do niego za naście lat i wykonującej przepisy Mamy, Babci czy jednej z przyjaciółek. Ale tutaj pokażę tylko okładkę, w końcu takie przepisy powinny być ściśle tajemniczą sprawą w każdej rodzinie 😉 . Porada: warto w dobrej drukarni zamówić książkę na kołowrotku – te klejone wymagają trudniejszego projektu stron.

Przechodząc dalej, możesz też wziąć pod uwagę miejsce, w którym mieszkają Państwo Młodzi i ułożyć dla nich kilka randkowych planów. Do wykorzystania w chwili niemocy, gdy nie bardzo wiadomo co ze sobą począć. Możesz miksować różne tematy – od pomysłów na wieczór filmowy, po weekendowe obcowanie z naturą. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń! A na zdjęciu poniżej mój pomysł na małą checklistę przed ślubem. Co powinno znaleźć się w weselnej apteczce? Zobacz tutaj.

I ostatni prezent z grupy DIY, czyli nieziemskie herbatki upchane w probówkach. Na szczęście Pani obsługującej mnie w herbaciarni ten pomysł bardzo się spodobał, inaczej chyba nie dałaby rady wcisnąć tam tak małych ilości produktu (i wcale jej się nie dziwię). Do jednej fiolki mieści się około 4 g herbaty, więc możecie kupić ją do papierowych torebek lub małych słoików i zapakować w domu.

Polskie marki, czyli nowy synonim luksusu.

Z pewnością pamiętasz czasy, gdy wszyscy dążyliśmy do zdobywania zagranicznych ubrań, akcesoriów czy wyposażenia domu. Logomania nadal ma się wyśmienicie, ale znów zaczynamy rozglądać się za polskimi, tradycyjnymi markami produkującymi przedmioty użytkowe. Warto więc wyposażyć Państwa Młodych w odrobinę dobrej jakości rodzimego szkła – i choć wielkie zastawy stołowe to raczej pieśń przeszłości, filiżanek i kieliszków do szampana nigdy za wiele! Moją uwagę skupiła manufaktura Nadzwyczajnie i przepiękne, miłosne filiżanki, które z pewnością będą przypominać okres przygotowań weselnych. Dodatkowo nie zajmują dużo miejsca, co jest ogromną zaletą w niewielkim mieszkaniu.

Czujesz już aromat świeżo palonej kawy? Dorzuć do tego urzekające zapachy cukrowych peelingów od Manufaktury Piękna lub Mokosh i dorzuć do kosza prezentowego! Formą i zawartością takiego prezentu możesz bawić się do woli, by dopasować go do preferencji Panny Młodej. Jeśli wiesz, jak będzie wyglądała suknia, możesz pokusić się o element biżuterii. Dobra książka też na pewno się przyda, szczególnie rozwijająca związek i uczucie pomiędzy dwojgiem ludzi. Może będzie to „Osiem randek” autorstwa Julie S. Gottman, Johna Gottmanna, Douga Abramsa i Rachel C. Abrams? Możliwości są niezliczone. Ważne jest to, by naprawdę przemyśleć zasadność upominku oraz jego wielkość.

Slow znaczy jakość.

To, co zobaczyłaś / zobaczyłeś powyżej z samym zero waste nie ma nic wspólnego. Zamiast jednego prezentu podarowałyśmy całą górę, którą spakowałyśmy w osobne paczuszki z nowego papieru, a kosz piknikowy kupiłyśmy w sieciówce. Co udało nam się na pewno, to stworzenie takiego prezentu, który z biegiem lat tylko nabierze charakteru, nasiąknie sentymentalnymi wspomnieniami i utrwali tych, których nie będzie z nami za kilkadziesiąt lat. W dość szalonym czasie pandemii wsparłyśmy świetne polskie marki, co zawsze jest powodem do dumy 😉 . Wieczór panieński, który odbył się w okolicy nocy świętojańskiej uczciłyśmy symbolicznym rzucaniem wianków na Odrę – i ten element pozostał w zupełności bezodpadowy 🙂 .

Pochwalcie się pomysłami na wieczór panieński w stylu slow – tutaj lub na Instagramie Litterówki!

Monika

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do mnie na: monika@litterowka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry