Wydarzenia

Głos na planetę – wybory parlamentarne 2019

Głos na ziemię - baner

13 października po raz drugi w tym roku udamy się do urn, by oddać swoje głosy. Niedzielne wybory parlamentarne stanowią zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń 2019 roku, są też obiektem wzmożonego zainteresowania mediów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dokładnie za tydzień dowiemy się, w jaki sposób głosowali Polacy i Polki, oraz która z partii politycznych zdobędzie największe zaufanie wyborców.

Wielu z nas poświęciło swój czas na zapoznanie się z programami wyborczymi poszczególnych partii. Część zapewne obejrzała relacje z konwencji przedwyborczych, część skorzystała z quizów wyborczych pomagających w dopasowaniu poglądów i przekonań do założeń danej partii. W telewizji i internecie możemy znaleźć informacje o obietnicach złożonych przez ugrupowania polityczne odnoszące się do systemu edukacji, służby zdrowia, czy dofinansowań socjalnych. Ma być lepiej, szybciej i wygodniej dla społeczeństwa. Temat ekologii i ochrony środowiska może być więc w obliczu „większych” problemów pomijany. W większości nie jest również czynnikiem decydującym o głosie wyborcy na daną partię. Warto jednak wiedzieć, o co powinniśmy domagać się w tej kwestii nawet wtedy, gdy wygranym nie będzie partia, której oddaliśmy swój głos.

Poniżej prezentuję kilka planszy, których celem jest ułatwienie porównania obietnic wyborczych złożonych przez największe partie w Polsce na wybory parlamentarne w 2019 roku. Najdokładniej omówione elementy działań proekologicznych zostały zebrane w grupy tak, by naświetlić stopień zaangażowania danego ugrupowania w rozwiązanie naglących problemów, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w kolejnych latach.

W dniu wyborów każdy głos się liczy. Nie liczmy więc na obecność innych i udajmy się do urn. 🙂

Jeśli nadal nie wiesz, na kogo zagłosować, zajrzyj do programów wyborczych partii ubiegających się o władzę. Możesz również skorzystać z quizów wyborczych, kilka z nich znajdziesz poniżej:
https://mamprawowiedziec.pl/
https://latarnikwyborczy.pl/

Monika

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do mnie na: monika@litterowka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry